Belgia - Busy Holandia Enschede Amsterdam Rotterdam Haga Eindhoven Den Haag Utrecht Arnhem Breda Oss Dordrecht Zwolle Emmen Apeldoorn Nijmegen Emmerich am Rhein Kleve Duisburg Bielefeld Dortmund Essen Wuppertal Hannover Bergen op Zoom Roosendaal Tilburg Emmeloord Roermond Aalsmeer Braunschweig Dusseldorf Osnabruck Busy do Holandii Poznań Bydgoszcz Gorzów Szczecin Piła Stargard Przewozy Osób Polska Holandia Wałcz Złotów Bus Holandia Chodzież Trzcianka Bus do Holandii Tuchola Chojnice Międzyrzecz Kostrzyn nad Odrą Przewóz osób Polska Niemcy
8076
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-8076,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

PRZEWÓZ OSÓB DO BELGII

 • Nigdzie na świecie nie ma tyle rodzajów piwa i takiej ilości browarów jak w Belgii. !Ponoć jest ich ponad 1000 !
 • Belgia nie istnieje? . Jest to obszar między Francją i Holandią. W roku 2008 doszło niemal do rozpadu Belgii i kraj funkcjonował bez rządu federalnego.
 • Belgia nie istnieje ale Bruksela jest stolicą Europy.
 • Granica języka niderlandzkiego i francuskiego jest tak samo wyraźna i trwała jak nasza granica polskiego i niemieckiego.
 • Flamandczycy są przekonani, nie bez podstaw, że pracują na leniwych darmozjadów z Walonii. Flamandczycy nie wiedzą nic o Walończykach i odwrotnie. Jedynie kolarstwo ich łączy.
 • Belgia jest królestwem ale król Albert a tym bardziej jego następca książę Filip są traktowani z pobłażaniem. Król Albert nie jest zresztą zbyt gorliwym władcą i najbardziej nie lubi gdy mu kolejny upadający rząd przerywa jeden z jego licznych urlopów. Król chce być władcą godzinkę przez południem bo popołudnie jest zarezerwowane na sjestę no a po tym jest czas na aperitiefke.
 • Belgia jest państwem stworzonym przez polityków gdy tymczasem jego mieszkańcy żyją swoim życiem nie interesując się “federalną Belgią”. W walońskim mieście Liege (obchodzi się 14 lipca francuskie święto narodowe a nie 21 lipca gdy to przypada święto narodowe Belgii.
 • “Każdy Belg rodzi się z cegłą w brzuchu” – tak mówią o sobie Belgowie, przez co chcą powiedzieć, że gdy Belg się rodzi to zaczyna zbierać cegły na swój dom. Ambicją Belga jest mieć swój własny dom.
 • Na Wielkanoc z braku tradycji kupuje się .. czekoladowe jajka, które następnie ukrywają dorośli w ogródku i dzieci je szukają
 • Boże Narodzenie świętuje się … już od listopada. Zamiast tradycyjnych potraw indyk z supermarketu , albo .. stolik w restauracji. Nie ma postu je się także homara, pasztet z gęsich wątróbek, ostrygi i popija.. szampanem. A na deser ciasto polane (bo przypomina drewno, polano do kominka) . Je się też słodką bułkę w kształcie becika z lukrową figurką Jezuska, wciąż uważaną przez dzieci za wymarzony rarytas.
 • W Wigilię znów przychodzi, ale nazywa się już inaczej (po francusku Pere Noel, czyli Ojciec Bożonarodzeniowy) i wkłada pod choinkę prezenty, które w zasadzie wolno rozpakować dopiero o północy.

BELGIA CZEKA!

Jeżeli nie jesteś pewny swojej decyzji wystarczy że się z nami skontaktujesz. Na pewno pomożemy!

+48 664 204 204

biuro@tonytransport.pl

www.tonytransport.pl

ul. Dworcowa 20 77-424 Zakrzewo